בית ווסק

יצירת קשר

shimonl@ironitash.org.il

08-6738170

כתובת: שביל הלילך 1, אשקלון

קצת עלינו

בית ווסק, אחד המרכזים הקהילתיים הוותיקים ביותר בעיר. ממוקם במרכז אפרידר באמצע "הדשא הגדול". המרכז נפתח לקהל ב‑1973 והוקם על ידי משפחת ווסק מוונקובר קנדה. באופן בנייתו נשמר אופי השכונה והוא משתלב בנוף. בית ווסק היווה ומהווה מרכז לכל תושבי העיר ואף לסביבה, בעיקר בתחום האמנות.

בבית ווסק,קיים מגוון רחב של חוגים לכל שכבות הגיל: ספורט, יצירה, מחול, בלט, סדנאות, קורסים, ימי עיון והרצאות.

 פרויקט מיוחד שנמצא אצלנו הוא פרויקט נט"ע ‑ תכנית של עמותת תפוח, עמותה שמשקיעה בנוער בתחום הטכנולוגי. הנוער עובר הכשרה מכיתה ז' עד י"ב, הכוללת לימודי מחשב מגוונים (שפות, תוכנות, ניהול רשתות ועוד). במסגרת התכנית יש במרכז מעבדה, ובה בני הנוער מתקנים מחשבים לתושבי העיר במחירים סמליים. בוגרי הפרויקט משתלבים ביחידות נבחרות בצבא, כמו למשל יחידה 8200 , יחידות המודיעין וכו'. 

כמו כן, קיימות פעילויות רבות לגמלאים לדוגמא, "מכללת הגמלאים" שממוקמת אצלנו במרכז ומקיימת בשני ימים בשבוע פעילויות לגמלאי העיר, הכוללות הרצאות, מופעים ומגוון רחב של תחומי ידע, חוגי העשרה ופנאי בשעות הצהריים. 

מה מיוחד במרכז?

  • סדנת קרמיקה גדולה בניהולה של ברכה שחר עם אמנים, אשר פתוחה לקהל הרחב, סדנה זו משתלבת עם הסדנה לציור שלנו עם האמן אלי צרפתי. הסדנה מתאימה לילדים מכיתה א' ועד מבוגרים. אחת לשנה מפיקים תערוכה בבית העם, אשר מוצגת שם שבוע ימים ונפתחת בטקס חגיגי במעמד ראש העיר.

  • הפעלות בתחום התרבות והפנאי לקהילה, החל מסדרות של הצגות תיאטרון אורנה פורת  לילדים ועד אירועי תרבות, מסיבות חג ומועד, ימי קהילה וכו'. 

  • פעילות לקטנטנים בג'ימבורי של המרכז הקהילתי לבני 3 חודשים עד שנתיים ‑ פעילות עם אביזרים מותאמים בג'מבורי, חוגי תנועה וארוחת בוקר משותפת. ישנם חוגי העשרה, ספורט, מדע, יצירה ועוד בשלוחה של המרכז הקהילתי בבתי הספר אילנות ובית יחזקאל.

  • מקהלת רינות ‑ מקהלה עירונית שנמצאת אצלנו, עושה אצלנו את החזרות ומופיעה במסגרות שונות ברחבי העיר ולפעמים אף מחוצה לה.

  • שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בפעילויות המרכז.

גלילה לראש העמוד