הקונסרבטוריון

המחלקות שלנו

כלי נשיפה מעץ הם כלי נגינה ממשפחת כלי הנשיפה העשויים בעיקר מעץ. הכלים העיקרים במשפחה זו הם חליל צד, חלילית, קלרינט, אבוב וסקסופון. חלק מהכלים הללו אמנם עשויים כיום ממתכת, אך במקור היו עשויים מעץ, או שהחלק המשמעותי המשמיע בהם את הצליל עשוי עצמו מעץ, לדוגמת הסקסופון, אשר עשוי כולו ממתכת מלד פייתו המשלבת עלה מעץ.

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
חליל צד
קלרינט
סקסופון

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
יבגני רזיקוב
דייב גרבר

הצליל שנוצר בכלי הנשיפה ממתכת מקורו בתדר העצמי של הכלי והאוברטונים שלו. בלי לשנות דבר בכלי עצמו ניתן להפיק מספר גדול של צלילים במרווחים משתנים בין צליל אחד לשני. את הצלילים בין הצלילים הללו ניתן לקבל בעזרת הכפתורים המעטים הקיימים בכלי.
הפייה אינה יוצרת את הצליל כמו בכלי נשיפה מעץ אלא עוזרת לתאם בין השפתיים לכלי המגביר        אותו ונותן לו את גון הצליל.    

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
בריטון
טרומבון
חצוצרה

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
אלכסנדר וריגין      

המשותף לכלי הנגינה המשויכים למשפחה זו, הוא המערכת הדיאטונית, אותה אנו מכירים כקלידי הפסנתר. בשלל כלי הנגינה ממשפחה זו ניתן לנגן במגוון סגנונות, והם פתח מעולה ללמידת עולם המוסיקה, שכן הם מציגים את צלילי הכלי באופן ויזואלי ברור.

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
פסנתר
אורגנית
אקורדיון

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
פאינה לייוונד
יעל גורביץ'
אלה בוקצ'ין
לודמילה קוגן
מיכאל קויפמן

כלי הקשת הם כלי נגינה ממשפחת הכלים הקורדופוניים או כלי המיתר שבהם הנגינה מתבצעת בעיקר בעזרת קשת. המוכרים במחלקה זו הם הכינור, הויולה, הצ'לו והקונטרבס.

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
כינור

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
אלה גלפגט
אירינה גיסין

כלי הקשה משפחת כלי נגינה , שצליליהם מופקים על ידי הקשה בגוף אחר המכסה ביריעת עור או פלסטיק מתוחה , צנורות , קלידים ומנענעים . לכלי ההקשה תפקידים מגונים : לשמר או להבליט את הקצב של היצירה המנגנת , להדגיש את אפיה ולהוסיף משקל יתר לכחם של התזמרת או ההרכב המוסיקלי .

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
מערכת התופים
דרבוקה

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
עודד לוי
ירדן ורסנו

המחלקה הווקאלית- בה לומדים פיתוח קול, שיפור היכולות הווקאליות ובכך מרחיבים את המנעד ואיכות הקול. תלמידי פיתוח הקול לומדים לשיר, להיות חלק ממקהלה, להפיק צלילים נכון, להשתמש נכון בגוף ולהגיש שירים ברמה הגבוהה ביותר.
אנו נותנים דגש על פיתוח השמיעה וקידום הזמר\ת.

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
שירה רב תחומית

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
תמר קפסוטו

כלי המיתר הינם כלים לפריטה, חלקם אקוסטיים וחלקם חשמליים, ובהם מיתר המתוחים על תיבת תהודה או פיקאפ המדמה תיבת תהודה. הכלים המוכרים במחלקה זו הם הגיטרה הקלאסית, גיטרה אקוסטית, גיטרה חשמלית וגיטרת הבס.

הכלים הזמינים ללמידה ממשפחה זו בקונסרבטוריון:
גיטרה קלאסית
גיטרה אקוסטית
גיטרה חשמלית
גיטרה בס

המורים המלמדים כלים אלו בקונסרבטוריון:
ניקו רבינוביץ'
סיג'יי גלס
גיל-עד ברדו

בקונסרבטוריון מגוון רחב של קבוצות מופיעות {הרכבים} ובהם: התזמורת הצעירה, התזמורת העירונית, הרכב הכינור הקאמרי, הרכב האורגנים, מקהלה צעירה ומקהלה ייצוגית. הרכבים אלו, מופיעים באירועי הקהילה, הקונסרבטוריון והעירייה במשך השנה, ומהווים מקום ייחודי ליישום הנלמד בשיעור הייחידני.

מדריכי ההרכבים הינם שלל מורי הקונסרבטוריון.

יצירת קשר

miri@ironitash.org.il

08-6762650, 054-2555362

שעות פעילות:

ימים א'-ה' בין השעות 09:00-20:15

ימי ו' בין השעות 12:00-15:45

כתובת: הסוכנות היהודית 3, שכונת גן הורדים

 

קצת עלינו

מרכז המוסיקה אשקלון (הקונסרבטוריון העירוני החדש) נוסד בשנת 2004 כמיזוג בין מרכז המוסיקה 'לאמנויות' והקונסרבטוריון העירוני בבית ווסק. הקונסרבטוריון פועל מאז ועד היום במשכנו החדש בשכונת גן הורדים כענף של החברה העירונית לתרבות, נוער, ספורט ונופש אשקלון, ומהווה מרכז מוסיקה עירוני ללימודי נגינה, שירה וביצוע, בכ-15 כלים שונים.

תלמידי מרכז המוסיקה לומדים במגוון של כלים וסגנונות- מפסנתר וכינור דרך חליל וסקסופון ועד גיטרות וכלי הקשה, מוסיקה קלאסית, פופולרית ואף רוק וג'אז. הלימודים במרכז מהווים מערכת עשירה של שיעורים לכל תלמיד- שיעורי כלי יחידניים, שיעורי תורת המוסיקה ופיתוח שמיעה קבוצתיים ו'מקהלת מרכז המוסיקה'. תלמידים מצטיינים מנגנים בהרכבים הייצוגים שלנו- הרכב כלי הנשיפה, הרכב מיתרים והרכב ווקאלי.

כמרכז מוסיקה עירוני, מפעיל הקונסרבטוריון פרוייקטים בבתי ספר שונים בעיר, שיעורי כלי ושיתופי פעולה עם מוסדות שונים. השנה, שם לעצמו מרכז המוסיקה כמטרת על את הרחבת פעילות ההרכבים, התזמורת ויצירת קשרים עם גופים שונים.

צוות מרכז המוסיקה מורכב ממורים מנוסים ומקצועיים אשר בראש מענייהם חינוך מוסיקלי לילדי העיר, הקניית כלים ומיומנויות ברמות הגבוהות ביותר וחוויה מוסיקלית לכל גיל ובכל סגנון. הנגינה בהרכבים ובתזמורת מחזקת גיבוש חברתי ומוסיקלי ויוצרת אנמסבלים פעילים ומופיעים אשר יעמדו על במות מכובדו בעיר במהלך שנת הלימודים.

הקונסרבטוריון העירוני, מדרגה אחת למעלה: שנה"ל 2020-2021

קבוצות חוגים לכל הגילאים בבית הקונסרבטוריון

חדש השנה: נגינה בשעות הבוקר לגמלאים – 150 ₪ לחודש.

נגינה בקבוצות לילדים ונוער על מגוון כלים– 150 ₪ לחודש.

שיעורים בקבוצות טרום כלי, לצעירים ולגיל הרך- 150 ₪ לחודש. 

 

דבר המנהל

מרכז המוסיקה אשקלון הוא חלום לכל ילד. לימודי נגינה או שירה, בכל גיל, הם מתנה לעיצוב האישיות של כל תלמיד, והם מחזקים מיומנויות בכל התחומים. משמעות החינוך המוסיקלי רחבה מהמוסיקה לכשעצמה והיא מעודדת מחשבה, סקרנות ויצירתיות.

כמי שמוביל את הקונס' העירוני, אני מאמין שלימודי הנגינה הם המרכיב העיקרי בהיכרות עם עולם המוסיקה ומהווים עיסוק מרתק עבור התלמיד מתחילת דרכו ולמשך כל חייו.

בנוסף להקניית המיומנות האישית וההנאה שנובעת מהיכולת לנגן או לשיר את המוסיקה שאנו אוהבים, עוטף הקונס' את תלמידיו במערך שלם המספק חינוך מוסיקלי רחב מ-א' ועד ת': חינוך להתמדה ומשמעת אישית, שיפור הביטחון העצמי ועמידה על במה, נגינה בהרכב שמפתחת את יכולות הקשב ועבודת הצוות של התלמיד, פיתוח הסקרנות לסגנונות מוסיקה ותרבויות שונות וזו רק ההתחלה.

הקונס' העירוני הוא המקום לחוויה לימודית יוצאת דופן שמשלבת את ערכי המוסיקה והאמנות בתוך מפגש חברתי מהנה כל יום.

​גיל-עד ברדו.

גלילה לראש העמוד